🥇 v rámci 🇨🇿🇦🇹2. ročníku CROSS-BOARDER IDEA & START-UP CONTEST 2023

Jsme velmi rádi, že naše AI řešení detekce příčin jednoho z nejnákladnějších onemocnění dojeného skotu vyhrálo🥇 v rámci 🇨🇿🇦🇹2. ročníku CROSS-BOARDER IDEA & START-UP CONTEST 2023.

Za ocenění našeho řešení snižování a zpřesňování užívání antibiotik v chovech velice děkujeme a vynasnažíme se, 🤞co nejdříve dostat finální produkt k našim partnerům - zemědělským podnikům.

🚀🏆 Obrovská radost a velká gratulace jihočeským start-upům! 🏆🚀
Ve včerejším finále přeshraniční česko-rakouské soutěže CROSS-BORDER IDEA & START-UP CONTEST 2023 ve dvou ze tří kategorií zvítězili Jihočeši a navíc firmy, které máme u nás v Jihočeský vědeckotechnický park.

🌟 Ve vítězném projektu v kategorii Start-up také figurovala umělá inteligence. Tentokrát jsme se přesunuli z říše lidí do říše zvířat. Ondřej Otáhal z firmy Herbavita CZpředstavil projekt, který zaujal Jihočechy i Hornorakušany, protože oba regiony jsou také zemědělskými regiony. V tomto projektu pomáhá aplikace AI v prevenci nemocí krav a řeší problém s nadužíváním antibiotik v chovech hospodářských zvířat. 🐄🤖
Dosažené úspěchy nejen posilují místní ekonomiku a inovace, ale také přispívají k rozvoji technologií a zlepšení kvality života.
Blahopřejeme nejen vítězným týmům, ale všem finalistům, protože všechny projekty byly velmi dobré, našly si své podporovatele a přinesly mnoho příležitostí pro přeshraniční spolupráci. 💼🌍